Imamo večletne izkušnje v gradbeništvu oziroma tlakovanju. Naše večletno sodelovanje s podjetjem PODLESNIK vam zagotavlja najnižjo ceno pri izbiri vseh vrst tlakovcev in materiala. Z našim strokovnim znanjem vam svetujemo o najustreznejših modelih za določen teren in okolico.
Pri zunanjih ureditvah nudimo vse za odvodnjavanje, od priprave terena, do montaže. Tlakovce vam položimo po vaši zamisli ali pa z našimi nasveti pridemo do ustrezne rešitve.
Priprava podlage za polaganje tlakovcev
Površino, ki jo nameravamo tlakovati, izkopljemo vsaj 40 cm pod višino tlakovca. Ploskev pri izkopu naj bo nagnjena za približno 2,5 %, oziroma 2,5 cm nagiba, za vsak meter tlakovane površine. Nagnjen teren omogoča lažje odtekanje vode, s tlakovcev. Omenjeni postopek se imenuje drenaža. S postopkom drenaže preprečimo morebitne težave, kot so zmanjšana nosilnost terena, ter razraščanje mahu in plesni med tlakovci, zaradi razmočenega terena.
Čez nosilno plast nasujemo približno 30 cm gramoza, ki ga zvaljamo in utrdimo do želene višine. Le ta, naj bo vsaj 10 cm pod želeno višino končanega tlaka.
V tej fazi, se vgradi vsa morebitna instalacija, ki je predvidena za to območje.
Nato pa nasujemo 2-5 cm ‘koruze’ granulacije 4-8mm, ki ga ustrezno porežemo na ustrezne padce in višine.
Polaganje tlakovcev
Tlakovce začnemo polagati iz spodnjega vogala dvorišča. Priporočljivo je, da izbiramo tlakovce z različnih palet hkrati, da bo celotna površina barvno usklajena in poenotena.
Med tlakovci ohranimo režo za fugirno maso, ki preprečuje premikanje in medsebojno trenje tlakovcev, ter razrast plevela in trave.
Fugiranje tlakovcev
Za fugirno maso uporabimo kremenčevo mivko, po možnosti, brez primesi apnenca. Raztresemo jo čez tlakovce , tako da zapolnimo reže do vrha tlakovca. Površino pometemo, da se mivka lepo razporedi med reže.
Vibriranje tlakovcev
Tlakovce vtisnemo v podlago z vibriranjem. V ta namen uporabimo vibracijsko ploščo z gumijasto podlago, da se zgornji sloj tlakovca ne poškoduje.